Ve 14 – 15 letech (cca rok 1990) začala společně s páteří (skoliosa + mírná forma Scheurmanonovy choroby) bolest obou kolen.
Léčba u MUDr. B.: chondropatie patel. Do té doby, 5 let „cvičení“ v libereckém oddílu p. A. (karate).

Indikována: elektroléčba, stenolon, kalcium, 5 x 2 injekcí do obou kolen, doporučeno posilování kvadricepsu do 30 stupňů ohybu kolene.
Toto praktikováno po dobu 6 let, i na vlastním posilovacím zařízení, které jsem zakoupil. Cca ve 21 letech, zcela se stavem spokojen, absolutně bez obtíží.

V 19 letech, u odvodu, modrá knížka. Zpráva MUDr. B. pro lékaře odvodu: „musí dlouhodobě rehabilitovat.“

Poté do cca 2008 (11 let), absolutně bez potíží. Do té doby, jen plavání, kolo, turistika.
V roce 2008 náhlá vystřelující bolest jakoby v kyčli pravé nohy, po návratu z pěšího výletu.
Bolest nemizí a přetrvává prakticky nonstop při chůzi denně. Přidávají se bolesti kolen, jakoby ztuhlost.
Přidává se i bolest v pánevní oblasti, zejména opět při chůzi.

Kvůli kyčlím navštívena doc. (jméno?) na poliklinice ve Spálené ulici, Praha 1. Ona 80 let, pak úmrtí. Stanovena mírná displázie kyčelních kloubů a 1 končetina o O,5 cm. kratší, a navrženy jako jediná příčina a řešení, rekonstrukce „stříšek“ a podpatěnka. Zprvu bráno vážně, pak zamítnuto kvůli extrémnímu postupu pro mě nepochopitelného s ohledem na fakt, že do té doby 15 let potíže nebyly.
Celkově zhoršená imunita, tak plavání a kolo již vynecháno, jen chůze, ale návraty domů s únavou a bolestí dolních končetin.

—————–
Zima 2009-2010, prodělána Postinfekční revmatitida, po infekci. Extrémní zatuhlost – zejména dolních končetin.
Zvýšené ASLO, zjištěna HLA B27+.
Bechtěrev není.
Alternativním lékařem zjištěna borelioza + nákaza streptokokem.

———–
Sled od 2010:

Potíže přetrvávají, rok 2010 ve Vodičkově ulici v Praze, posuzován posudkovým lékařem na invaliditu: důvody – imunita, bolest dolních končetin, únava, zažívací obtíže
Lékařkou na posudkovém sděleno, že podmínka uznání 30 % invalidity = obstarání potvrzení lékaře, že pravé koleno neohnu a nemohu do dřepu.
Navštíven za tímto účelem, doc. Č. , Černý Most – vyšetření spočívalo v dotazování, zda-li byl úraz, a zda-li bylo cituji „psychické trauma“ (období informační vlny o existujci psychosomatické medicíny mezi pražskými lékaři, kdy ovlivněno mnoho lékařů). 80letého lékaře, zakladatele české implantologie, mi bylo líto a kvitoval mu, že jsem psychické trauma prodělal. Zapsal tuto informaci do zprávy.

———-

Liberec:

cca 2013-2015, MUDr. H, rentgenové vyšetření: stanovena arthrosa I. stupně, pravého kolene.
Levé koleno jsem nepožadoval, neboť obtíže výrazně menší. Sice s menší bolestí ale možno jít do dřepu. Zpět nahoru za pomocí rukou.
Jediná nepřesnost ve zprávě MUDr. H.- zmiňovala, že koleno je flexibilní, toto nepřesné. Při vyšetřením ortopedem, i posudkovým lékařem při přitažení paty k hýžďovému svalu, ostrá bodavá bolest při kontaktu chrupavek.

V témže období, také vyšetření MUDr. Z., stanoveny vnitří varixy, standardní terapie a vysvětlení mých bolestí nohou od dolní části zad až dolů (včetně SI, zřejmě vlivem HLA B27 a tuhnutí).

Stav od roku 2010, jen chůze, horší pravá noha s bolestí třísel, sedacího nervu a úponů s přechodem do kolene, které bolí vždy více.

Od zimy 2019, praktikován domácí strečink „SUZUKIHO SESTAVA“, jako ve věku 10-15, pomalé celkové protahován svalů s pozitivním výsledkem. Cviky s hlubokým podřepem, spíše s omezením a opatrně, avšak u pravého horšího kolene, zaznamenáno mírné zlepšení hybnosti – i když při návratu vždy opatrně a s bolestí.

Konec dubna 2020, asi 40 minut skákal na trampolíně a zkoušel sklopku, „vrzlo v kolenech“. Od té doby obtíže, opět zejména pravého kolene.
Asi po měsíci počátku cvičení STREČINKU, brnění a necit ve vnějším kvadricepsovém svalu – trvá na obou stranách doposud.
Během posledních 10 let, rozvinuta atrofie stehenních svalů, vyhýbání se dřepů a prudkého stoupání.

Potíže od 24. 4. 2020 doposud. I v klidu.

Aplikováno opět cvičení na kvadriceps v domácích podmínkách (doporučuje i doc. T.).
Kostivalová tinktura.
Chondroprotektiva.

———

Poznámka pro jiného lékaře, než odtopeda:

(od 25 let několika násobná hospitalizace v nemocnicích pro bolestivé koliky v levém kvadrantu: Praha, Karlovo náměstí, Motol, Děčín, Liberec 2 x, Grosseto – Itálie, Borgomanéro – Itálie). V Liberci stanoveno delší tlusté střevo. Koliky, cca 20 x do roka, zejména po pracovním stresu, který subjektivně hodnotím, jako mírně zvýšený s ohledem na běžné pracovní nasazení.

Slabá imunita, v zimních měsících „ze nemoci do nemoci“, v 24 letech, odebrány krční mandle – poté obtíže nachlazení doposud, spíše horší.
Velikonoce 2019, proděláno nachlazení průdušek, od té doby, chronický bílý hlen nepřetržitě, nahoře i dole – nedokážu identifikovat odkud se bere.
Po jídle únava. Nutnost 3 x denně po jídle lehat, zejména po konzumaci hutných jídel, bez předchozího pečlivého výběru.

Další obtíže, občasné bolesti všech kloubů, zejména mimo velké klouby dolních končetin, pak také zápěstí, paty při chůzi nebo stání.
Bolesti zad v křížové oblasti. V roce 2010 na CTI Praha, Vinohrady, bez nálezu.

Časté hemeroidy, 3 x operován na perianální tromb.

Citlivost na chlad a zimu, zejména při spánku. Nutnost až 3 péřových přikrývek (6 kg peří). Po probuzení, pálení na průdušnici, bolest v krku – dlouhé probouzení a nutnost pití velkého množství teplé vody.

Delší pěší tůry vyloučeny, pouze kratší procházky. Závislost na automobilu a stravě s vynecháním některých potravin.

V roce 2013 podána II. žádost o invaliditu, MUDr. N., Liberec. Kvůli dlouhdobě zdravotně nepřznivému stavu, jsem nebyl schopen posouzení osobně absolvovat ani v náhradním termínu.

V roce 2013 na vlastní žádost (zejména kvůli doporučení poslední praktické lékařky v Praze, MUDr. L., Jungmanova, Praha 1 navštívit psychosomatickou kliniku (ESET) – nedostavil jsem se, protože již přestěhován do Liberce a skrze dlouhotravající obtíže: zažívání, únava, revma, finanční situace, objednání na vlastní žádost zrušena) vyšetření u psychiatra, MUDr. H. Liberec – na vlastní žádost. Stanovena schizoidní porucha osobnosti – není diagnosa. Absolvována terapie ve formě 4 sezení (PhDr. Z) + 1 kontrolní u psychiatra. Předepsány antidepresiva 2 x a doporučení psychiatra „to brát, že se to musí“ – doposud nevyzvednuta z lékarny (2020). Uvedené obtíže psychiatrovi: neobliba u mladých dívek, finanční potíže, dluhy z Prahy.

V roce cca 2012, v Praze hospitalizována na psychiatrické klinice Karlovo náměstí + Beřkovice (celkově 4 dny), poté z detoxu propuštěn ošetřující lékařkou s příslibem, „že už bude hodný“. Diagnosa: intoxikace kanabidoidy. Kanabiody kouřil kvůli dopročení kamaráda na zmírněné obtíží bolestí dolních končetin. Jednalo se nepřověřené kanabidoidy s příměsí syntetických látek. Důvod II, požití lehkých drog, záměr ve změněném stavu se nechat hospitalizovat a „pomstít se lékařům“, protože doposud nebyla stanovena diagnosa obtíží v Praze (vše špičkoví odborníci).

Po „léčbě“ u MUDr. H., zkušenost, konfrontována se zkušeností kamaráda od téže lékaře, kterému psychiatr H. sdělil „že není možné mít deprese, když nejsou peníze“.