Pane doktore, co se týká vývoje, tak s vámi nechci ani v nejmenším rozporovat – naopak zcela jistě vyjadřuji obdiv, že se to podařilo právě zde a díky tomu je i možné s vámi komunikovat v rodném jazyce.
Osobně se domnívám, že dané problémy s US vakcínou – mohly být vlivem principu, kdy séronegativní nebo hraničně testovaní pacienti, i přesto boreliozu mají a tedy po aplikaci vakcíny, by mohlo docházet k daným střetům, při podané vakcinaci.
Nicméně, můžeme ponechat tuto moji poznámku klidně v úrovni lajckých doměnek, neboť nejsem odborník a ani žádný výzkum neprovádím, na žádné úrovni.
Ohledně sérpozitivity nebo NON, zmiňujete Bioveta i zde (https://zpravy.aktualne.cz/domaci/proti-borelioze-chceme-lidi-ockovat-za-sest-let-rika-vedec/r~f2346f54f6f211e3b7ed0025900fea04/): „Nemoc se dokáže ukrýt třeba v pojivových tkáních, člověk si myslí, že je v pořádku, ale potom při nějakém stresu, třeba při prochladnutí, se borelie znovu vyplaví z pojivových tkání a vyvolají onemocnění“, a tak se lze podle mě domnívat, že zde bude docházet ke střetům i v podmínkách dalších 3 evropských kmenů.
Osobně se opět domnívám, že právě tento rozkol v oficiálně přijímaném testování z krevního séra může vést jen k dalšímu nepochopení „principu boriliozy“, tj. bude-li očkování aplikováno třeba již veřejnosti (včetně již narozených novorozencům, kteří mají boreliozu od matky) jako komerční produkt nalezne si značné procento séronegativních klientů, kteří boreliozu mají a dojde k nežádoucím nebo žádným reakcím.